ROZPTÝLENÁ VÝZTUŽ

Rozptýlená výztuž, která je často spojována s vláknobetonem, nabízí alternativní přístup k vyztužení betonu pomocí rovnoměrně rozptýlených ocelových či alternativních (polypropylen, PVA, čedič)  vláken namísto tradičních ocelových konvenčních výztuží.

 

 

 

3 položek celkem
stažený soubor (5)
CRACKSTOP
Skladem
499 Kč

Crackstop® M Vysoce výkonná syntetická mikrovlákna pro betonové povrchy bez trhlin

306
499 Kč

Syntetická makrovlákna pro podlahy i venkovní plochy

318
499 Kč

Ha-Be PP-Makrovlákno je makrovlákno pro syntetické vyztužení betonu a potěru. Ha-Be PP-Makrovlákno optimalizuje mechanickou únosnost betonu a minimalizuje vznik smršťovacích...

309

Vláknobeton je speciální typ betonu, do kterého jsou přidány vlákna-drátky s cílem zvýšit jeho pevnost a odolnost vůči trhlinám a porušení konstrukce. Ocelová či ostatní vlákna vlákna v betonu jsou distribuována rovnoměrně v celé hmotě betonu a slouží k zesílení jeho struktury. Vláknobeton může být použit ve stejných aplikacích jako běžný beton, například ve stěnách, podlahách, stropních konstrukcích nebo základech.

Výhody použití vláknobetonu a rozptýlené výztuže jsou následující: zvýšená pevnost a odolnost, kontrola praskání a snížení potřeby tradiční výztuže kontrola trhlin: Macro vlákna působí jako mosty mezi trhlinami v betonu. Při vzniku trhlin zabraňují šíření a šíří síly mezi nimi. To vede k lepší kontrole trhlin a zvýšené odolnosti proti jejich šíření.

Snížené náklady na údržbu: Díky zvýšené pevnosti a odolnosti snižují macro vlákna potřebu oprav a údržby konstrukce v průběhu její životnosti. To může přinést úsporu nákladů na dlouhodobém horizontu.

Macro vlákna přispívají k výraznému zvýšení odolnosti betonu proti únavovým cyklům způsobeným opakovaným zatěžováním a změnami teploty. To je důležité zejména pro konstrukce vystavené dynamickým zatížením, jako jsou podlahy v průmyslových halách nebo parkovacích garážích.

Použití macro vláken v betonu má také výhodu, že tato vlákna nejsou náchylná k korozi. Ocelová výztuž v tradičním betonu může být náchylná k koroznímu poškození, zejména v agresivním prostředí nebo při nedostatečné ochraně. Koroze ocelové výztuže může vést k oslabení konstrukce a zkrácení její životnosti.

Macro vlákna v betonu jsou obvykle vyrobená z odolných materiálů-polymerů. Tyto materiály jsou odolné vůči koroznímu poškození, což znamená, že vlákna si udržují svou pevnost a integritu i v agresivním prostředí. Konstrukce, která využívá macro vlákna, bude mít větší odolnost proti korozi a její životnost se výrazně prodlouží.

Ekologická odpovědnost
EKOLOGICKÁ
ODPOVĚDNOST
INOVACE
INOVACE
Kvalita
KVALITA
Orientace na zákazníka
ORIENTACE
NA ZÁKAZNÍKA
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.