Redukce smrštění

Redukovač smrštění (SRAs) jsou základními komponenty moderních betonových směsí a nabízejí řadu výhod, které zvyšují výkon a dlouhověkost betonových konstrukcí. Po začlenění do betonu mají SRAs především úlohu minimalizovat vysychání smrštění, což výrazně snižuje riziko praskání. Trhliny  v betonu narušují  jeho vodotěsné vlastnosti, ale s použitím SRAs je toto riziko minimalizováno. Snížená tendence k praskání zajišťuje, že konstrukce zůstávají vodotěsné, čímž se předchází pronikání vody a tím potenciálnímu poškození nebo zkáze.

Pokud jde o pevnost, ačkoli hlavní úlohou SRAs není nutně zvyšovat tlakovou pevnost betonu, snížením výskytu mikroprasklin mohou nepřímo podporovat celkovou integritu materiálu. Méně prasklin znamená rovnoměrnější rozdělení zatížení a napětí, což může přispět k udržení pevnosti betonu v čase a v tahu za ohybu.

Z hlediska životního prostředí podporují SRAs udržitelnost ve stavebnictví. Prodloužením životnosti betonových konstrukcí a snížením potřeby oprav se snižuje potřeba surovin a snižuje se odpad spojený se stavebnictvím. Navíc prodloužená životnost  konstrukcí znamenají méně časté opravy, což následně vede ke snížení emisí CO2 a spotřeby energie spojené s výstavbou.

Shrnutí, SRAs v betonu nejen řeší problém trhlin  způsobeného smrštěním, ale také zvyšují vodotěsnost, pevnost, a celkovou životnost materiálu, a to vše při podpoře ekologicky udržitelných stavebních postupů.

2 položek celkem
Durahit SRA 100
Durahit SRA 100
Pouze pro přihlášené
499 Kč

Přísada výrazně snižující smršťování při vysychání betonu

HABESESRA100
HaBe Expansive SRA
HaBe Expansive SRA
Pouze pro přihlášené
499 Kč

Přísada snižující smršťování betonu

HABEENSIVESRA
Ekologická odpovědnost
EKOLOGICKÁ
ODPOVĚDNOST
INOVACE
INOVACE
Kvalita
KVALITA
Orientace na zákazníka
ORIENTACE
NA ZÁKAZNÍKA
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.